Ljekovitosti glina su poznate od davnina. Gline se sastoje od malenih kristala koji na sebe vežu masnoću i toksine iz kože. Istovremeno gline otpuštaju oligoelemente – metale poput cinka, željeza, mangana, minerale- magnezij, kalij, i natrij i na taj način poboljšavaju metabolizam stanica kože.
Na tržištu postoji više vrsta glina: zelena glina – koristi se kod masne i nečiste kože i u oblozima kod bolnih zglobova i mišića, bijela glina (kaolin)- koristi se u maskama za osjetljivu kožu, roza glina – pogodna za suhu kožu, crvena glina – koristi se za masnu kožu, corylus zbog prisustva silicija koji obnavlja stanice i tonizira kožu ima anti-age efekt, cedrus i cocoa potiču metabolizam kože zbog velike prisutnosti željeza, cydonia – tonizira kožu zbog prisustva kalcija, tilia i quecus – zbog prisustva magnezija smanjuju napetost potkožnog tkiva i masnoću, vulcanus – bogata je sumporom pa se koristi kod masne kože, i ljubičasta glina – izvrsna za obnovu kože zbog prisustva mangana.
Maske za lice se sastoje od zelene, bijele ili neke druge gline, biljnog ulja, biljnog glicerola, hidrolata i eteričnih ulja.
Maska mora biti gusta poput paste i mora se dobro izmješati kako bi se svi sastojci ravnomjerno rasporedili. Ukoliko se maska stajanjem u frižideru posuši, dodajte hidrolata do željene konzistencije.
Maske se nanose jednom do dva puta tjedno prije tuširanja u tankom sloju. Drže se 20-tak minuta i skidaju se blagim trljanjem komadićem vate ili ispiranjem (tuširanjem ) lica kako bi se skinule sve sitne čestice gline sa kože. Nakon skidanja maske preporučivo je nekoliko sati ništa ne stavljati na kožu kako bi koža «prodisala». U maske za problematičnu i aknama sklonu kožu može se dodati pola žličice cinkovog oksida ili praha neema jer djeluju protuupalno.
Redovitim korištenjem maske za lice vaša koža će oživjeti novim sjajem.